Na één jaar onderbreking is er terug een julifoor in Poperinge. Van zaterdag 3 tot en met maandag 12 juli komen de dertig vaste attracties naar de Grote Markt en de Paardenmarkt (die voor de gelegenheid verkeersvrij zijn tijdens de openingsuren van de kermis). Er zijn dit jaar uitzonderlijk geen randactiviteiten.
In aanloop naar het komende overlegcomité en Ministerieel Besluit, dat ingaat vanaf 9 juni, besliste het schepencollege maandag ll. om groen licht te geven aan de organisatie van de julifoor.
“We gaan ervan uit dat de reglementering voor foren geënt is op die voor openbare markten. Daarom bouwen we de Grote Markt en de Paardenmarkt tijdens de opening van de kermis uit tot twee verkeersvrije pleinen. Stewards zullen de 6 in- en uitgangen bemannen, de bezoekers tellen en meehelpen om de verplichte maatregelen, zoals handhygiëne en éénrichtingsverkeer, te controleren. Hiertoe rekenen we in de eerste plaats op het engagement van een aantal sportverenigingen maar ook andere verenigingen mogen zich kandidaat stellen om één of meerdere dagen stewards aan te leveren, in ruil voor een toelage voor de kas van de vereniging”, vertelt schepen Klaas Verbeke.
Geen randactiviteiten
Om een en ander haalbaar te houden is de kermis dagelijks open van zaterdag 3 tot en met maandag 12 juli van 16 tot 23u. (of dus 10 dagen lang 7 uur per dag). Enkel de 30 vaste abonnees nemen deel aan de julifoor. Met andere woorden: voor één keer zijn er geen losse standplaatsen. De plaatsmeesters proberen elke attractie op ongeveer dezelfde plaats als in de voorbije jaren een plek te geven.
Er zijn dit jaar ook geen randactiviteiten. Geen Zotte Maandag dus, geen speciale namiddag voor mensen met een beperking op dinsdag. Een aantal organisatoren zoals atletiekclub FLAC (kermisjogging) of het Veurnestraatcomité (wielercriterium) pakken wel met hun evenement uit.
“We bereidden deze beslissing voor in overleg met een delegatie van de foorkramers. Hoeft het gezegd dat zij enorm blij zijn dat ze terug naar Poperinge kunnen komen? Als stad doen wij er alles aan om er een geslaagde editie van te maken. We zetten extra materiaal, extra personeel, en extra middelen in om iedereen een veilige en vooral supergezellige tiendaagse aan te bieden”, besluit burgemeester Christof Dejaegher.
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Agence Mulier De Panne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Deroo & Coget BV
Kiwanis Nieuwpoort
C-Fish culinaire Viswinkel
Boeten Vastgoed
Pepas: grafisch vormgever
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Verdonck Veurne
TileWorkx
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Uw zaak op onze website?
Apple & PC Clinic Koksijde
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Carpentier Kenneth
ESV Technics
Zeestern Acro Tumbling
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Premium Quality Cars
Bathroom Heaven
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Studio Musette
HP Schilderwerken BV
’t Spendiege Buurtwinkel
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Camping Scheibeekhoeve
Table2Chair
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
BV Vandaele Bjorn
Vakantiewoning ’t Grenshof
Fotografie Christophe
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Morliterm bv
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Indoorsteel
Restaurant Caricole
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
ECONICK: Zonnepanelen
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Alpaca Adventure
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Architect Hugo Dezutter
Vakantiewoning Villa Timo
MW Creations : Pools and more
SOLAR-WEST
D’Coupe Kapster
Patatshop.be webshop aardappelen
Mikado Entertainment Veurne
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Corre’s Food Diksmuide
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Hoeveboerderij Bien Acquis
Passage Foodbar Veurne
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Mama-Thai Koksijde
Neptunus
Plopsaland De Panne
Jochen’s Velodroom
Restaurant Mozaiek Veurne
Tulpin Banden Veurne
De Zonnegloed Sanctuary
Bloemen Florina Leke
Restaurant De Schreve
Plopsaqua De Panne
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
DS-Tent Feestverhuur
Dakwerken Dimitri Plaisier
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Bakkerij Kapelhof
Trimsalon Sascha
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
PubliX – net iets eXtra
Furnawash carwash Veurne
Atelier Vanquaethem Veurne