Oude Koning-Soldaat Nieuwpoort: Op zondag 4 augustus 2024 wordt in Nieuwpoort de 89e Nationale Hulde aan Zijne Majesteit Koning Albert I en de Helden van de IJzer ingericht. Naar jaarlijkse gewoonte vindt de plechtigheid plaats aan de voet van het imposante Koning Albert I monument. De Nationale Hulde wordt georganiseerd ter nagedachtenis van de gesneuvelden van de Eerste Wereldoorlog.
Stad Nieuwpoort en de natie betuigen op zondag 4 augustus 2024 eer aan Koning-Soldaat Albert I, die negentig jaar geleden het leven liet bij een klimongeval, en alle Belgische soldaten die sneuvelden tijdens de Groote Oorlog.
Oude Koning-Soldaat Nieuwpoort
Dit huldebetoon mag jaarlijks rekenen op de aanwezigheid van honderden vaandeldragers uit heel België en een ruime publieke belangstelling. Hierdoor kan deze ceremonie beschouwd worden als één van de belangrijkste en meest omvangrijke herdenkingsplechtigheden van ons land.
Met een indrukwekkend défilé van de Langebrug tot het ruiterstandbeeld van Albert I geven de verzamelde vaandeldragers om 10 u. het officiële startschot van de Nationale Hulde. De optocht wordt geschouwd door de Vertegenwoordiger van Zijne Majesteit de Koning. Naast gedelegeerden van de Franse en Britse ambassades zijn ook heel wat vertegenwoordigers van verschillende bestuurlijke, militaire en vaderlandslievende instanties aanwezig.
Aan het monument worden gelegenheidstoespraken gebracht namens Stad Nieuwpoort en het Koninklijk Verbond Veteranen en Sympathisanten van Koning Albert I. Ook de jeugd brengt een boodschap van hoop en vrede. Tussendoor kan het publiek genieten van passende muzikale intermezzo’s.
De Nationale Hulde zal ter plekke aan het Koning Albert I monument op groot scherm worden getoond. De plechtigheid wordt ook gelivestreamd via het YouTube-kanaal en de Facebookpagina van Stad Nieuwpoort.
Aansluitend op de Nationale Hulde aan Zijne Majesteit Koning Albert I en de Helden van de IJzer vinden nog eerbetuigingen plaats aan het Britse Nieuport Memorial, de gedenkzuil van de Franse 81e Territoriale Infanteriedivisie en het IJzergedenkteken.
Afspraken voor de pers
Leden van de pers en fotografen kunnen een perskaart bekomen voor de Nationale Hulde. Deze perskaart kan aangevraagd worden via plechtigheden@nieuwpoort.be. Vermeld hierbij uw eigen naam of de namen van de medewerkers die aanwezig zullen zijn, de naam van uw organisatie en uw contactgegevens (e-mail en telefoonnummer). De aangevraagde perskaart kan op de dag van de Nationale Hulde vóór 9.30 u. afgehaald worden aan het infopunt bij de ingang van Westfront Nieuwpoort, Kustweg 2.
Als persmedewerker of -fotograaf wordt uitdrukkelijk gevraagd om volgende regels in acht te nemen:
- Tijdens de plechtigheid stelt u zich op de achtergrond op en legt u steeds de nodige sereniteit aan de dag.
- Er dient te allen tijde een respectvolle afstand bewaard te worden van de vaandeldragers, de prominente gasten en de Vertegenwoordiger van Zijne Majesteit de Koning.
- Voor of tussen het militaire eredetachement staan of wandelen, is niet toegelaten.
- De rode loper is niet toegankelijk.
- Zorg ervoor dat de video-opnames van de plechtigheid niet gehinderd worden.
Wie niet over een perskaart beschikt, wordt niet toegelaten tot de site van het Koning Albert I monument maar dient in de aangeduide zone voor het publiek te blijven.
Extra nieuws:
Nieuws Veurne
Kermis Palmfoor Veurne 2025
Kermis Palmfoor Veurne 2025: Vier dagen feest op de Grote Markt! Veurne maakt zich klaar voor een weekend vol plezier en traditie, want van vrijdag
Koksijde Nieuws
Vlaanderen Wandelt 2025
Vlaanderen Wandelt 2025: Ontdek Koksijde-Oostduinkerke te Voet! Voor het eerst in de geschiedenis start Vlaanderen Wandelt in Koksijde-Oostduinkerke! Op zondag 27 april 2025 trekt heel
Koksijde Nieuws
Erfgoeddag 2025 Koksijde
Erfgoeddag 2025 Koksijde: Op zondag 27 april is het opnieuw Erfgoeddag, met als thema ‘Game on!’ over sport en spel. Het doel van al die inspanningen? De rijkdom, verscheidenheid
C-Fish culinaire Viswinkel
De Zonnegloed Sanctuary
Verdonck Veurne
Mikado Entertainment Veurne
SOLAR-WEST
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Plopsaland De Panne
Hoeveboerderij Bien Acquis
Pepas: grafisch vormgever
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Carpentier Kenneth
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
TileWorkx
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Tulpin Banden Veurne
PubliX – net iets eXtra
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Trimsalon Sascha
Indoorsteel
ECONICK: Zonnepanelen
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Camping Scheibeekhoeve
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Zeestern Acro Tumbling
Apple & PC Clinic Koksijde
Vakantiewoning ’t Grenshof
Restaurant Caricole
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Atelier Vanquaethem Veurne
Table2Chair
Plopsaqua De Panne
Bloemen Florina Leke
Fotografie Christophe
Proletter Veurne
Restaurant De Schreve
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Boeten Vastgoed
Uw zaak op onze website?
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Architect Hugo Dezutter
Kiwanis Nieuwpoort
Vakantiewoning Villa Timo
Patatshop.be webshop aardappelen
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Morliterm bv
Restaurant Mozaiek Veurne
Neptunus
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Custom Van
Corre’s Food Diksmuide
Restaurant De Kelle
Bakkerij Kapelhof
Garage Westcars Veurne
Deroo & Coget BV
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
D’Coupe Kapster
Furnawash carwash Veurne
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Belle & Bronzée: zonnestudio
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Alpaca Adventure
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
’t Spendiege Buurtwinkel
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Dakwerken Dimitri Plaisier
Mama-Thai Koksijde
Jochen’s Velodroom
Passage Foodbar Veurne
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Premium Quality Cars
DS-Tent Feestverhuur
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Bakkerij Du Littoral Koksijde