Na de aankoop van De Kring in 2020 zijn de plannen nu definitief klaar voor de effectieve renovatie. Met een totale raming van 3,5 miljoen euro excl. BTW is dit een enorme investering voor het verenigingsleven in Poperinge.
Het complex wordt volledig onder handen genomen en klaar gemaakt voor de toekomst. De plannen zijn opgemaakt na diverse inspraakmomenten met toekomstige gebruikers en met de toekomstige concessionarissen van de bistro. Er is zoveel mogelijk rekening gehouden met de noden van de verenigingen. Zo zal er een fotostudio, een atelier voor schildersverenigingen en een muzieklokaal exclusief voor muziekverenigingen aanwezig zijn. Daarnaast worden in De Kring vergaderzalen, bergruimtes en polyvalente ruimtes ingericht.
Alle ruimtes worden uitgerust met de nodige hard- en software (toegangscontrole via salto, beamer/scherm, geluidsinstallatie, wifi…).

Duurzame aanpak
Ook op bouwkundig vlak wordt het gebouw aangepakt: er komt een glazen lift op de binnenplaats zodat het hoofdgebouw voor iedereen toegankelijk is en het dak van het hoofdgebouw wordt volledig vernieuwd. Dit laatste zorgt voor meer plaats binnenin, en een duurzamere aanpak naar isolatie (en dus verwarming) toe.
Alle nutsvoorzieningen worden vernieuwd en de ventilatie wordt naar huidige coronanormen opgeschaald. Zo zijn toekomstige activiteiten direct in regel met de strenge ventilatienormen.
Met de toekomstige verkoop van het Dienstencentrum in de Deken De Bolaan werd ook rekening gehouden. Gebruikers van deze site zullen kunnen verhuizen naar De Kring, inclusief gebruik van specifieke ruimtes zoals een leskeuken.
Meer groen
Ook de buitenruimtes worden aangepakt: zowel de binnenkoer als de tuin aanpalend aan de grote zaal krijgen een volledige make-over. Meer groen en hedendaagse accenten zorgen voor een mooi resultaat.
De werken starten in de loop van het voorjaar, en zullen tot voorjaar 2024 duren. Er wordt niet gefaseerd gewerkt, om de oplevering zo snel mogelijk te kunnen bekomen.
Extra nieuws:
Nieuwpoort Nieuws
Reuze Feest Nieuwpoort 2025
Reuze Feest Nieuwpoort 2025: magische ontmoetingen met reuzen, muziek en spektakel! Van vrijdag 4 juli tot en met zondag 6 juli 2025 staat Nieuwpoort volledig
Nieuwpoort Nieuws
Komt dat Zien! Theaterfestival 2025
Komt dat Zien! Theaterfestival 2025 : uniek openluchttheater in Nieuwpoort Kom dat zien, kom dat beleven! Tijdens het weekend van 11, 12 en 13 juli
Diksmuide Nieuws
Front Festival 2025
Front Festival 2025: Zomers muziekfestival aan de IJzertoren in Diksmuide Ben je op zoek naar een bruisend muziekfestival in Diksmuide deze zomer? Noteer dan alvast
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Passage Foodbar Veurne
TileWorkx
Camping Scheibeekhoeve
Restaurant De Schreve
Kiwanis Nieuwpoort
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Studio Musette
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
DS-Tent Feestverhuur
HP Schilderwerken BV
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Indoorsteel
Atelier Vanquaethem Veurne
Premium Quality Cars
Table2Chair
Furnawash carwash Veurne
Uw zaak op onze website?
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
PubliX – net iets eXtra
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
De Zonnegloed Sanctuary
Tulpin Banden Veurne
Agence Mulier De Panne
Garage Westcars Veurne
Mama-Thai Koksijde
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Plopsaqua De Panne
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Neptunus
Vakantiewoning Villa Timo
Plopsaland De Panne
Vakantiewoning ’t Grenshof
Trimsalon Sascha
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
ESV Technics
Hoeveboerderij Bien Acquis
Jochen’s Velodroom
JTK Koeltechniek Grootkeuken
D’Coupe Kapster
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Deroo & Coget BV
Restaurant De Kelle
Proletter Veurne
Patatshop.be webshop aardappelen
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Belle & Bronzée: zonnestudio
Restaurant Caricole
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
’t Spendiege Buurtwinkel
Mikado Entertainment Veurne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
SOLAR-WEST
ECONICK: Zonnepanelen
Bathroom Heaven
MW Creations : Pools and more
Verdonck Veurne
Alpaca Adventure
Fotografie Christophe
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Apple & PC Clinic Koksijde
Boeten Vastgoed
Bloemen Florina Leke
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Corre’s Food Diksmuide
Bakkerij Kapelhof
Fotoclub CoxyPics Koksijde
BV Vandaele Bjorn
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Carpentier Kenneth
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Custom Van
Architect Hugo Dezutter
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Restaurant Mozaiek Veurne