80 jaar na de bevrijding van Poperinge: Tijdens WO II, in mei 1940, werd Poperinge door de Duitsers bezet. Pas in september 1944 kwam daar een einde aan. De eerste Poolse pantserdivisie onder leiding van generaal Maczek bevrijdde de stad. Nu, 80 jaar later, herdenkt Poperinge die bevrijding in het weekend van 5, 6 en 7 september. Zowel het Talbot House, de Koninklijke Heemkring aan de Schreve als de stad organiseren activiteiten.
De Koninklijke Heemkring aan de Schreve organiseert een tijdelijke tentoonstelling van 6 tot en met 15 september in de Gasthuiskapel. Met beelden en verhalen herdenken ze de inzet van de Poolse pantserdivisie.
Het Talbot House pakt uit met een tuinconcert op vrijdag 6 september en storytours en optredens op zaterdag 7 september. Het volledige programma en de inschrijvingen vind je op www.talbothouse.be.
Op vrijdag 6 september om 17 u. is er een plechtigheid aan de Poolse gedenkplaat aan de ingang van het stadhuis. Kransen worden neergelegd en enkele muzikanten van de Flanders Memorial Pipe Band luisteren het geheel op. De vaderlandslievende verenigingen brengen eer met hun vlaggen.
Duitse toren
Op zaterdag 7 en zondag 8 september opent een van de weinig zichtbare elementen uit WO II even zijn deuren voor het publiek. De Duitse toren, een observatietoren bij het nabijgelegen vliegveld ‘Flugplatz Peselhoek’, zal te bezoeken zijn onder leiding van een gids. De restauratie neemt nog enkele maanden in beslag, maar naar aanleiding van Open Monumentendag kan je de werf bezoeken. Op zaterdag- en zondagnamiddag bezoek je de toren onder leiding van een gids, op zondagvoormiddag leidt architect Dries Vanhove de bezoekers rond en gaat dieper in op het restauratieproject. De gidsbeurten zijn gratis, maar je moet een tijdslot reserveren. Na Open Monumentendag sluit de toren opnieuw zijn deuren tot mei 2025.
Daarnaast werd ook een nieuwe bewegwijzerde wandelroute naar de Duitse toren uitgestippeld. Een wandeling van 4 km start en eindigt aan de toren. Een andere route van 8 km start en eindigt op de Grote Markt. Je kan individueel wandelen, exclusief bezoek aan de toren, of samen met een gids inclusief torenbezoek op zaterdag om 9.30 u. of om 13 u. en op zondag om 13 u. Individuele wandelaars kunnen de bordjes volgen. Wandelfolders met meer uitleg zijn vanaf zaterdag te verkrijgen bij dienst Toerisme.
80 jaar na de bevrijding van Poperinge : Praktisch
De activiteiten van Open Monumentendag zijn gratis, maar omwille van praktische reden moet je wel inschrijven. Dit kan via www.toerismepoperinge.be/OMD
De tentoonstelling van Heemkring aan de Schreve kan je elke dag tussen 10 en 17 u. gratis bezoeken.
Reserveren voor de activiteiten in het Talbot House kan via www.talbothouse.be
Extra nieuws:
De Panne Nieuws
Waves Festival Adinkerke 2025
Waves Festival Adinkerke 2025: Muziek, sfeer en familieplezier! Ben je klaar voor hét zomerevenement van de Westkust? Kom dan op zaterdag 12 en zondag 13
De Panne Nieuws
Kykhillrun 2025 De Panne
Kykhillrun 2025 De Panne: Gratis loopwedstrijd voor lagere schoolkinderen Ren mee over de Kykhill en verover de trofee! Op zoek naar een sportieve uitdaging voor
Nieuws Veurne
Noeste Slaepers Expo Veurne
Noeste Slaepers Expo Veurne: Fototentoonstelling van Kris Dewitte eert creatieve Veurnaars Van 21 juni tot 2 november 2025 verandert de Stenen Zaal van het Stad-
Zitadella: kinderkledij & juwelen
ECONICK: Zonnepanelen
’t Spendiege Buurtwinkel
Belle & Bronzée: zonnestudio
Fotografie Christophe
Plopsaland De Panne
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
De Zonnegloed Sanctuary
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
HP Schilderwerken BV
Morliterm bv
Verdonck Veurne
Indoorsteel
Pepas: grafisch vormgever
Architect Hugo Dezutter
Restaurant Mozaiek Veurne
Mikado Entertainment Veurne
Corre’s Food Diksmuide
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Premium Quality Cars
Restaurant De Schreve
Neptunus
Dakwerken Dimitri Plaisier
Bakkerij Kapelhof
Boeten Vastgoed
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Plopsaqua De Panne
Agence Mulier De Panne
Atelier Vanquaethem Veurne
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Jochen’s Velodroom
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Restaurant De Kelle
Proletter Veurne
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
SOLAR-WEST
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Kiwanis Nieuwpoort
Camping Scheibeekhoeve
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Uw zaak op onze website?
Restaurant Caricole
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Carpentier Kenneth
Custom Van
C-Fish culinaire Viswinkel
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Garage Westcars Veurne
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
MW Creations : Pools and more
Patatshop.be webshop aardappelen
BV Vandaele Bjorn
Hoeveboerderij Bien Acquis
ESV Technics
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Vakantiewoning Villa Timo
TileWorkx
Passage Foodbar Veurne
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Furnawash carwash Veurne
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Bathroom Heaven
Bloemen Florina Leke
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
DS-Tent Feestverhuur
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Apple & PC Clinic Koksijde
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Zeestern Acro Tumbling
Vakantiewoning ’t Grenshof
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
D’Coupe Kapster
Tulpin Banden Veurne
Alpaca Adventure