Op zaterdag 8 mei 2021 zwaaien de terrasdeuren van de Nieuwpoortse horeca weer open. Een flinke opsteker voor de sector. Toch blijft de toekomst nog ietwat onzeker. Worden de maatregelen binnenkort verstrengd of net nog verder versoepeld?
Ingegeven door die onzekerheid, stelt Stad Nieuwpoort de heropstart van de ‘10 % meer koopkracht’-actie uit tot dit najaar. Er wordt gemikt op 1 oktober 2021 als nieuwe startdatum. Dit uitstel betekent in geen geval afstel, verklaart schepen van Lokale Economie Ann Gheeraert (CD&V):
“Het besluit om de herstart van onze koopkrachtactie over de zomervakantie te tillen, komt er op uitdrukkelijke vraag van de Nieuwpoortse horeca en de Lokaal Economische Raad. Eens de zomerpiek wegebt, kunnen we onze ondernemers nog een duwtje in de rug geven tijdens het iets kalmere najaar.”
Dubbele puntenwaarde
De houders van een loyaliteitskaart hoeven zich uiteraard geen zorgen te maken. Hun reeds ingezamelde punten gaan niet verloren. Meer nog: het aantal punten dat je bijeen kan sparen wordt verdubbeld. Je koopkrachtteller kan nu gaan tot 400 euro per sector, in de plaats van de oorspronkelijke 200 euro.
En nog beter nieuws: de gespaarde punten kunnen besteed worden tot 1 april 2022.
Mooie vooruitzichten voor handelaars en shoppers die het wachten op de herlancering draaglijk moeten maken. Burgemeester Geert Vanden Broucke (CD&V) vraagt alvast om solidariteit:
“Als stadsbestuur hebben wij het volste begrip voor de vraag van ons lokaal handelsleven. Door het verschuiven van de actie, versterken we op een duurzame manier hun economische slagkracht. Samen met de deelnemende Nieuwpoortse handelaars rekenen wij dan ook op het begrip van alle inwoners, tweedeverblijvers en vakantiegangers. Het zijn harde tijden geweest voor iedereen, zeker ook voor onze ondernemers. Hun flexibiliteit is bewonderenswaardig. Ze verdienen alle steun.”
Meer praktische info over de ’10 % meer koopkracht’-actie is terug te vinden op www.ikkoopinnieuwpoort.be.
Extra nieuws:
Nieuws Veurne
40jaar Bakkerijmuseum
40jaar Bakkerijmuseum: Het Bakkerijmuseum viert 40 jaar met rondreizende houtoven en bakplezier in heel Veurne Het Bakkerijmuseum in Veurne blaast 40 kaarsjes uit! En dat
Nieuws Poperinge
Crip Stories Kasteelpark De Lovie
Crip Stories Kasteelpark De Lovie: Inclusieve kunst neemt deze zomer het Kasteelpark De Lovie over Van 5 juli tot 21 september 2025 wordt het prachtige
Diksmuide Nieuws
Buitenspeeldag in Zonnestraal
Buitenspeeldag in Zonnestraal: Op woensdag 23 april is het weer zover: Buitenspeeldag 2025! Een dag waarop schermen even uit mogen en kinderen zich volop kunnen
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Jochen’s Velodroom
SOLAR-WEST
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Proletter Veurne
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Bakkerij Kapelhof
Pepas: grafisch vormgever
C-Fish culinaire Viswinkel
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Premium Quality Cars
Passage Foodbar Veurne
Restaurant Caricole
PubliX – net iets eXtra
TileWorkx
Corre’s Food Diksmuide
ESV Technics: Elektro, sanitair, verwarming, ventilatie
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Fotografie Christophe
Plopsaland De Panne
Table2Chair
Garage Westcars Veurne
Hoeveboerderij Bien Acquis
Myrthes Huisje: vakantiewoning
ECONICK: Zonnepanelen
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Apple & PC Clinic Koksijde
DS-Tent Feestverhuur
Vakantiewoning ’t Grenshof
Alpaca Adventure
Restaurant De Kelle
Belle & Bronzée: zonnestudio
Restaurant Mozaiek Veurne
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Zeestern Acro Tumbling
Camping Scheibeekhoeve
Bakkerij Du Littoral Koksijde
D’Coupe Kapster
Mikado Entertainment Veurne
Atelier Vanquaethem Veurne
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Mama-Thai Koksijde
Agence Mulier De Panne
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Custom Van
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Trimsalon Sascha
Restaurant De Schreve
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Deroo & Coget BV
Boeten Vastgoed
Kiwanis Nieuwpoort
Vakantiewoning Villa Timo
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
BV Vandaele Bjorn
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Plopsaqua De Panne
Patatshop.be webshop aardappelen
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Uw zaak op onze website?
’t Spendiege Buurtwinkel
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Furnawash carwash Veurne
Bathroom Heaven
Verdonck Veurne
Architect Hugo Dezutter
Morliterm bv
HP Schilderwerken BV
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Tulpin Banden Veurne
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Zitadella: kinderkledij & juwelen
De Zonnegloed Sanctuary
Carpentier Kenneth
MW Creations : Pools and more