Vanaf augustus wordt op dinsdag een avondopening ingevoerd in het recyclagepark. Na het boeken van een afspraak, is iedereen er welkom tussen 17.00u en 18.45u.
In juli 2020, net na de eerste coronagolf, heeft de afvalintercommunale IVVO een enquête uitgevoerd waarbij 53 % van de 402 respondenten aangaf voorstander te zijn van een reservatiesysteem in combinatie met een laat-avond-opening tot 19.00u.
Vanaf dinsdag 3 augustus voert het lokaal bestuur De Panne op dinsdag een avondopening in, mits reservatie tussen 17.00u en 18.45u. Het park sluit om 19.00u.
Soepelere coronamaatregelen
De toenemende groei van de vaccinatiegraad bij de bevolking laat momenteel toe om bepaalde maatregelen te versoepelen. Gezien de Pannese parkwachters ondertussen allen gevaccineerd zijn, besliste het lokaal bestuur De Panne om vanaf 19 juli de mondmaskerplicht op het recylagepark op te geven, behalve in het parkwachtershuisje, tenzij een parkwachter alleen aanwezig is.
Ook het reservatiesysteem wordt afgeschaft. Vorig jaar in mei, na een periode van sluiting omwille van corona, opende het recyclagepark opnieuw de deuren. Om de veiligheid van zowel de bezoekers als parkwachters te garanderen en de regels rond social distancing ten allen tijde te kunnen aanhouden, werd voortaan gewerkt op afspraak.
Tot op heden werd het reservatiesysteem in de namiddag aangehouden om de burger de kans te bieden om het recyclagepark te bezoeken wanneer er een beperkt aantal klanten aanwezig was. Dit is ondertussen voorbijgestreefd en leidt eerder tot problemen van overbezetting in de voormiddag omdat mensen de inspanning voor het maken van een afspraak te groot vinden en gemakkelijkheidshalve kiezen voor het vrije bezoek in de voormiddag. Omwille hiervan wordt vanaf 1 augustus ook het afsprakensysteem in de namiddag afgeschaft, waardoor het park elke dag vrij toegankelijk is in de voor- en namiddag.
Parkbezoek op maat
De avondopening op dinsdag, op afspraak, biedt burgers nog steeds de mogelijkheid om het recyclagepark te bezoeken wanneer de bezetting heel laag is. Voor tweeverdieners is het een optie om tijdens de week, na het werk, afval naar het recylagepark te brengen, en het weekend vrij te houden voor andere bezigheden.
Een afspraak maken kan heel eenvoudig via www.ivvo.be of telefonisch op het nummer 057-21 41 60. Telefonisch een afspraak maken is niet mogelijk op zaterdag, dinsdagnamiddag, en op weekdagen na 16.30u.
Wim Janssens, schepen van afvalbeleid: “Het werd tijd om de reservatieplicht af te schaffen, want de nadelen werden stilaan groter dan de voordelen. Tegelijkertijd voeren we een avondopening in waarbij je na de reguliere werkuren op reservatie een bezoek kan brengen aan het recyclagepark. Hiermee komen we met plezier tegemoet aan de vraag van heel wat gezinnen om de openingsuren nog klantvriendelijker te maken.”
Nieuwe openingsuren vanaf augustus
Maandag 09.00u-11.45u & 13.00u-16.45u
Dinsdag 09.00u-11.45u & 13.00u-17.00u
17.00u-18.45u (enkel op afspraak)
Woensdag 09.00u-11.45u & 13.00u-16.45u
Donderdag 09.00u-11.45u & 13.00u-16.45u
Vrijdag 09.00u-11.45u & 13.00u-16.45u
Zaterdag 09.00u-14.45u
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
ESV Technics
Alpaca Adventure
Garage Westcars Veurne
Fotografie Christophe
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Jochen’s Velodroom
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Agence Mulier De Panne
Kiwanis Nieuwpoort
Mikado Entertainment Veurne
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Bakkerij Kapelhof
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Corre’s Food Diksmuide
Proletter Veurne
Plopsaqua De Panne
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Premium Quality Cars
Restaurant Mozaiek Veurne
C-Fish culinaire Viswinkel
Morliterm bv
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Deroo & Coget BV
TileWorkx
HP Schilderwerken BV
Mama-Thai Koksijde
Hoeveboerderij Bien Acquis
Uw zaak op onze website?
Vakantiewoning ’t Grenshof
Tulpin Banden Veurne
Trimsalon Sascha
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Indoorsteel
MW Creations : Pools and more
Furnawash carwash Veurne
Plopsaland De Panne
Restaurant De Schreve
Restaurant De Kelle
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Pepas: grafisch vormgever
’t Spendiege Buurtwinkel
PubliX – net iets eXtra
Table2Chair
BV Vandaele Bjorn
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Vakantiewoning Villa Timo
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Restaurant Caricole
DS-Tent Feestverhuur
Neptunus
JTK Koeltechniek Grootkeuken
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Boeten Vastgoed
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Apple & PC Clinic Koksijde
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Passage Foodbar Veurne
SOLAR-WEST
Zeestern Acro Tumbling
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
De Zonnegloed Sanctuary
Belle & Bronzée: zonnestudio
D’Coupe Kapster
Verdonck Veurne
Bathroom Heaven
Atelier Vanquaethem Veurne
Dakwerken Dimitri Plaisier
Custom Van
Bloemen Florina Leke
Patatshop.be webshop aardappelen
Bakkerij Du Littoral Koksijde
ECONICK: Zonnepanelen
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Architect Hugo Dezutter