Veurne en Grande-Synthe bespreken partnership

Veurne en Grande-Synthe bespreken partnership

Gisteren kwamen de burgemeester, schepenen en enkele medewerkers vanuit de Franse stad Grande-Synthe (bij Duinkerke) op bezoek bij hun Veurnse collega’s. De twee schepencolleges bespraken de mogelijkheden om in de toekomst nauwer te kunnen samenwerken.

Zo werden de doelstellingen rond onder andere werkgelegenheid, speelpleinwerking en taallessen voor lagerschoolkinderen aangehaald.

De Franse bezoekers kregen van onze burgemeester en schepenen de nodige info over de werking van Stad Veurne. Zo konden er meteen raakpunten worden gevonden over gemeenschappelijke dossiers. Daarnaast kregen burgemeester Martial Beyaert zijn schepenen en medewerkers ook een rondleiding doorheen onze stad, het Suikerpark en het historische Stadhuis. Er zal binnenkort worden verder gepraat over een mogelijke samenwerking binnen enkele thema’s.Quote Peter Roose, burgemeester: “Grensoverschrijdende samenwerking is belangrijk om internationale ervaringen uit te wisselen, opportuniteiten waar te nemen en win-winsituatie voor beide partners te creëren.”

Extra nieuws:

De Panne Nieuws

Waves Festival Adinkerke 2025

Waves Festival Adinkerke 2025: Muziek, sfeer en familieplezier! Ben je klaar voor hét zomerevenement van de Westkust? Kom dan op zaterdag 12 en zondag 13

De Panne Nieuws

Kykhillrun 2025 De Panne

Kykhillrun 2025 De Panne: Gratis loopwedstrijd voor lagere schoolkinderen Ren mee over de Kykhill en verover de trofee! Op zoek naar een sportieve uitdaging voor

Nieuws Veurne

Noeste Slaepers Expo Veurne

Noeste Slaepers Expo Veurne: Fototentoonstelling van Kris Dewitte eert creatieve Veurnaars Van 21 juni tot 2 november 2025 verandert de Stenen Zaal van het Stad-