Winterwandeldag 2023

Winterwandeldag 2023

Al voor de 51ste keer organiseert de VVV/Toerisme Koksijde-Oostduinkerke de jaarlijkse winterwandeldag.

Onze 5 gloednieuwe parcours en nieuwe startplaats van vorig jaar vielen in de smaak en ook voor deze editie verwelkomen we graag alle wandelaars voor de start in Oostduinkerke.

Praktisch: inschrijvingen en vertrek van 8 tot 14 uur, zaal Witte Burg, Witte Burg 92 Oostduinkerke
Wanneer: 30 december 2023
Deelnameprijs: €2

Een gratis busdienst van en naar het station van Koksijde is voorzien.

Het kortste parcours van 6 km is een mooie, rustige wandeling door de villawijken van Oostduinkerke. Ook even struinen langs een stuk Doornpanne, een leuk verhard duinenpaadje én de Zeedijk ontbreken niet op het menu. Volg je het alternatief (stippellijn) van 500m extra? Dan kunnen ook rolstoelgebruikers en kinderwagens mee op tocht.

Op de tocht van 10 km ontdek je het natuurgebied de Doornpanne, het Brits militair kerkhof, een stukje Noordduinen en kijk je uit over de akkers tussen Koksijde en Veurne.

Op het parcours van 16 km ontdekken we de Doornpanne, en vooral het mooiste stukje strand zonder hoogbouw. Via een duinenpaadje en de Zeedijk van Oostduinkerke, botsen we via de Zeebermduinen op ‘Weerstandsnest Waldersee’, restanten van de Atlantikwall. We ontdekken ook een minder gekend stukje in het Hannecartbos. Een venijnig klimmetje op het eind zorgt voor een spectaculaire aankomst.

Idem voor de 20 km, maar na het Hannecartbos, komen we via de Oostvoorduinen terecht op het wandelpad rond Koksijde Golf Ter Hille.

Voor de doorwinterde wandelaars uiteindelijk, hebben we een pittige tocht van 29 km. We ontdekken er alles van het 20 km-parcours, het Brits militair kerkhof en je wordt nog extra verwend met de Noordduinen, Houtsaegerduinen en de Zeedijk van Sint Idesbald.

Viervoeters welkom! 🐶

ℹ️ Alle info: www.visitkoksijde.be/winterwandeldag-30-december-2023

Extra nieuws:

Nieuwpoort Nieuws

Reuze Feest Nieuwpoort 2025

Reuze Feest Nieuwpoort 2025: magische ontmoetingen met reuzen, muziek en spektakel! Van vrijdag 4 juli tot en met zondag 6 juli 2025 staat Nieuwpoort volledig

Nieuwpoort Nieuws

Komt dat Zien! Theaterfestival 2025

Komt dat Zien! Theaterfestival 2025 : uniek openluchttheater in Nieuwpoort Kom dat zien, kom dat beleven! Tijdens het weekend van 11, 12 en 13 juli

Diksmuide Nieuws

Front Festival 2025

Front Festival 2025: Zomers muziekfestival aan de IJzertoren in Diksmuide Ben je op zoek naar een bruisend muziekfestival in Diksmuide deze zomer? Noteer dan alvast