Capaciteit vaccinatiecentrum vergroot, groot bad wordt ook wachtruimte
Om de capaciteit van vaccinatiecentrum De Kupe op te drijven zorgde het stadsbestuur voor extra wachtruimte. Ze stelt hiervoor de grote badkuip ter beschikking die de technische dienst transformeerde tot tweede wachtruimte.
De vaccinaties in De Kupe gaan steeds vlotter en vlotter. De vele vrijwilligers zorgen ervoor dat het hele parcours vlot en efficiënt verloopt. Zo efficiënt zelfs dat ze tijd over hebben tussen de verschillende bezoekers. Momenteel komt tijdens een vaccinatienamiddag om de drie minuten een Diksmuideling om zijn of haar vaccin, aanvankelijk was dat om de vier minuten. Door de vlotte werking moet het mogelijk zijn om zelfs naar twee minuten per persoon te gaan. Enig obstakel hiervoor was de capaciteit van de wachtruimte.
Capaciteit vaccinatiecentrum opdrijven
Er worden signalen van het Agentschap Zorg en Gezondheid gegeven dat er de komende periode meer vaccins aangeleverd zullen worden. De vrijwilligers bekijken momenteel om het traject per persoon naar twee minuten te brengen en dus de capaciteit per uur te verhogen. Daarom werd de grote badkuip nu ook klaargestoomd tot wachtruimte. De medewerkers van de technische dienst brachten alles in orde zodat alles veilig kan verlopen.
Er staan 31 stoelen in de grote badkuip. Toch blijft het voormalig klein bad de prioritaire wachtruimte. Pas als het drukker wordt en het aantal vaccinaties wordt opgedreven, zullen we de bijkomende wachtruimte openen. Een steward geeft aan waar de mensen mogen plaatsnemen. Mensen die minder mobiel of rolstoelgebruiker zijn zullen altijd een plekje hebben in de wachtruimte ter hoogte van het klein bad.
Vaccinatieteller
Deze week krijgen 476 mensen hun eerste coronaprik, volgende week zijn er dat duizend. Ook de komende weken krijgen we veel vaccins aangeleverd waardoor we veel uitnodigingen kunnen versturen. Op vandaag kreeg 83,28% van de Diksmuidse 65-plussers het coronavaccin toegediend, dit komt overeen met 3.043 mensen. Tegen een tweetal weken zou de bevolkingsgroep ouder dan 65 helemaal afgerond moeten zijn. Wie toch geen uitnodiging ontving kan bellen naar het callcenter via 051 70 19 76 of mailen naar bieke.vanslembrouck@diksmuide.be. 34,73% van alle volwassen Diksmuidelingen kreeg minstens hun eerste coronavaccin. Het aantal positieve coronatests van de laatste zeven dagen staat vandaag in de Zorgatlas op 47. Dit cijfer toont dat voorzichtigheid nog steeds erg belangrijk is. De hoop ligt in de vaccinaties. Graag wordt er nog eens benadrukt dat het echt belangrijk is om je aan de maatregelen te houden.
Reservelijst 40-plussers
Wie ouder is dan 40 kan zich intekenen op de reservelijst. Bij vrijgekomen vaccins bellen ze mensen op die lijst op om een vaccin te krijgen. Wanneer je je inschrijft zul je op basis van de door de overheid bepaalde voorrangsregeling opgeroepen kunnen worden. Inschrijven op de lijst is echter geen garantie op een snellere oproeping. De link naar de reservelijst:https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=YODIDaUFf0qIIi8vaSRSBOujz78-WCdGksqFuhRHS9VUM1VHR1hST044RzdYN09NNTA2UU1QV1o0RCQlQCN0PWcu
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
Restaurant De Kelle
DS-Tent Feestverhuur
Custom Van
Neptunus
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Mama-Thai Koksijde
Restaurant Caricole
SOLAR-WEST
Architect Hugo Dezutter
Bathroom Heaven
Plopsaqua De Panne
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Restaurant De Schreve
Dakwerken Dimitri Plaisier
Alpaca Adventure
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Belle & Bronzée: zonnestudio
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Boeten Vastgoed
Carpentier Kenneth
Vakantiewoning Villa Timo
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Zeestern Acro Tumbling
Jochen’s Velodroom
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Deroo & Coget BV
TileWorkx
Bloemen Florina Leke
Passage Foodbar Veurne
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Mikado Entertainment Veurne
C-Fish culinaire Viswinkel
Fotografie Christophe
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Apple & PC Clinic Koksijde
De Zonnegloed Sanctuary
Studio Musette
Tulpin Banden Veurne
Hoeveboerderij Bien Acquis
Restaurant Mozaiek Veurne
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
BV Vandaele Bjorn
Proletter Veurne
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Morliterm bv
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
ECONICK: Zonnepanelen
Kiwanis Nieuwpoort
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Vakantiewoning ’t Grenshof
Uw zaak op onze website?
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Table2Chair
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
D’Coupe Kapster
Atelier Vanquaethem Veurne
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Patatshop.be webshop aardappelen
HP Schilderwerken BV
ESV Technics
Pepas: grafisch vormgever
Indoorsteel
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Plopsaland De Panne
Trimsalon Sascha
Corre’s Food Diksmuide
PubliX – net iets eXtra
Verdonck Veurne
’t Spendiege Buurtwinkel
Camping Scheibeekhoeve
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Garage Westcars Veurne