Heel wat activiteiten tijdens Week van de Fair Trade 

Fairtrade markt diksmuide

Geen beter moment dan de Week van de Fair Trade (5 tot 15 oktober) om de resultaten van de boerenmarktactie van de fairtradetrekkersgroep bekend te maken. Hun actie had veel bijval en zette mensen aan het denken. De hele week lang zijn er verschillende activiteiten met als centraal thema fair trade! 

Kiezen voor fair trade begint bij bewustzijn. De trekkersgroep trok op zaterdag 14 mei naar de Boerenmarkt XL met een fairtradestand. Die trok een 150-tal kijklustigen, het ideale moment om hen tien slogans voor te leggen bij de vraag: wat is voor jou de belangrijkste uitdaging? “Een makkelijke oefening was het allerminst, want we merkten dat de meeste bezoekers alle slogans belangrijk vonden.” Toch moesten ze een keuze maken, en dit bleek de volgende: 

  • Kinderen moeten naar school en niet naar de fabriek: 18,2%
  • Eerlijk voedsel vraagt om een eerlijke prijs voor de producent: 17,3%
  • Er moet een toekomst blijven voor lokale kleinhandel: 15,7%
  • Voldoende en zuiver water is een basisrecht en moet uit privéhanden blijven: 13,7%
  • Gelijk loon voor gelijk werk: 9,9%
  • Multinationals moeten controleerbaar zijn: 9%
  • Wat lokaal geproduceerd wordt heeft voorrang: 7,4%
  • ‘Vandaag besteld morgen geleverd’ is een uitbuiting voor mens en milieu: 4,3%
  • Propere kleding laat de makers niet stikken: 3,1%
  • Gokken op schaarste moet verboden zijn: 1,3%

Activiteiten Week van de Fair Trade 

Boerenmarkt | 8 oktober

Stand met info over fair trade. Er is ook gratis fairtradekoffie. 

Documentaire: Thank You for the Rain | 10 oktober

Vijf jaar lang legde Kisilu, een Keniaanse boer, de gevolgen van de klimaatverandering voor zijn familie en dorp vast. Hij filmt droogte, overstromingen en stormen. Maar ook de menselijke kostprijs komt in beeld. Kisilu’s kinderen kunnen niet meer naar school, mannen trekken naar de stad en de spanningen binnen gezinnen lopen hoog op. 

Doorheen de film transformeert Kisilu van een vader tot een leider en activist. ‘Thank You For The Rain’ bespreekt een hele reeks aan onderwerpen die gelinkt zijn aan klimaatverandering: rechtvaardigheid, verstedelijking, gendergelijkheid, educatie, toegang tot water, klimaatvluchtelingen, etc.

CC Kruispunt | gratis | 14.15 en 20.15 uur

Feestelijke afsluiter bij Oxfam Wereldwinkel: Kom in actie, proef, feest! | 15 oktober

Tijdens de week van de Fair Trade biedt Oxfam wereldwinkel (Kiekenstraat 18) verschillende promoties aan. Op zaterdag 15 oktober sluiten ze de feestelijke week af met muziek, een petitie en lekkere proevertjes.

Extra nieuws:

Nieuwpoort Nieuws

Reuze Feest Nieuwpoort 2025

Reuze Feest Nieuwpoort 2025: magische ontmoetingen met reuzen, muziek en spektakel! Van vrijdag 4 juli tot en met zondag 6 juli 2025 staat Nieuwpoort volledig

Nieuwpoort Nieuws

Komt dat Zien! Theaterfestival 2025

Komt dat Zien! Theaterfestival 2025 : uniek openluchttheater in Nieuwpoort Kom dat zien, kom dat beleven! Tijdens het weekend van 11, 12 en 13 juli

Diksmuide Nieuws

Front Festival 2025

Front Festival 2025: Zomers muziekfestival aan de IJzertoren in Diksmuide Ben je op zoek naar een bruisend muziekfestival in Diksmuide deze zomer? Noteer dan alvast