Nieuwpoort bedankt chauffeurs

Nieuwpoort Minder Mobielen Centralen

Nieuwpoort bedankt chauffeurs van Minder Mobielen Centrale 

De Minder Mobielen Centrale van Nieuwpoort bestaat 26 jaar. De vlotte werking van de vrijwilligersvervoerdienst is te danken aan de inzet van alle chauffeurs. Stad Nieuwpoort zet hen daarom graag in de bloemetjes. 

Nieuwpoort is bijzonder trots op de Minder Mobielen Centrale. Dankzij deze dienst krijgen ouderen, mindervaliden en mensen in sociale noodsituaties de mogelijkheid om zich optimaal te verplaatsen binnen én buiten onze stad. Ongeveer 250 Nieuwpoortenaren staan bij deze dienst geregistreerd. 

De werking van de Minder Mobielen Centrale hangt of valt met de inzet van het team van 16 chauffeurs. In 2020 werden er in totaal 2.155 ritten uitgevoerd. Op heden werden er in 2021 ongeveer 1.030 ritten uitgevoerd.  

Allen engageren ze zich op vrijwillige basis om medestadsgenoten te vervoeren. Dankzij hen kunnen mensen zonder auto of die niet in staat zijn om zelf te rijden, deelnemen aan het verenigingsleven, familie bezoeken, boodschappen doen etc. Ook hebben ze zich tijdens de coronapandemie meermaals ingezet om mensen veilig naar het vaccinatiecentrum te brengen. Er werden ondertussen meer dan 300 vaccinatieritten uitgevoerd. In een periode waarin ‘afstand houden’ centraal stond, was dit zeker niet evident. 

De Stad is alle vrijwilligers enorm dankbaar voor hun inzet en enthousiasme, regeert burgemeester Geert Vanden Broucke: 

“Deze vrijwilligers geven veerkracht aan onze gemeenschap. Zij vervullen een sleutelrol en bieden een houvast in moeilijke tijden. Zij betekenen iets voor anderen zonder daarvoor veel in de plaats te willen. Kortom, op hen kunnen wij als Stad rekenen.”

Nieuwpoort hoopt dat ook anderen in hun voetsporen zullen treden. De Minder Mobielen Centrale is immers steeds op zoek naar enthousiaste chauffeurs. Dit engagement blijft broodnodig in de toekomst, vertelt schepen van Sociale Zaken Jos Decorte: 

De Minder Mobielen Centrale zet ondertussen het goede werk verder. Want dat is nodig, nu én in de toekomst. Nieuwpoort is immers een stad die toegankelijkheid hoog in het vaandel draagt. Vlot en veilig op je bestemming raken, kadert ook in dat streven. De Minder Mobielen Centrale is daarbij van vitaal belang.”

Tot slot hoopt Stad Nieuwpoort eind dit jaar opnieuw een dankfeest voor alle vrijwilligers te kunnen organiseren. Uiteraard is dit afhankelijk van de dan geldende coronamaatregelen. 

Extra nieuws:

Nieuws Poperinge

Rommelmarkt Poperinge 2025

Rommelmarkt Poperinge 2025: ’t Rommelt op de Markt – Rommelmarkt Poperinge 2025 Op donderdag 1 mei 2025 verandert het stadscentrum van Poperinge in een paradijs

Nieuws Veurne

Halve Marathon Veurne-Nieuwpoort 2025

Halve Marathon Veurne – Nieuwpoort 2025: Op zondag 16 maart 2025 is het zover: de Cogge-Geeraert Halve Marathon neemt je mee op een prachtige route

Nieuws Veurne

Krokuskriebels in het Bakkerijmuseum

Krokuskriebels in het Bakkerijmuseum: Tijdens de krokusvakantie rolt het Bakkerijmuseum de rode loper uit voor gezinnen en nodigt je uit om van 1 tot 9