De Nieuwpoortse strandredders beschikken deze zomer over een omgebouwde zeecontainer als uitvalsbasis. Deze moet de verouderde houten redderscabines vervangen. De introductie van de container kadert in de voortdurende professionalisering van de stedelijke strandreddingsdienst. Aan de aankoop en ombouw van de container spendeerde de Stad 21.621,49 euro.
De strandredders van Nieuwpoort beschikken per redderspost over een eigen redderscabine. Dit houten onderkomen dient vooral voor het bergen van de reddersboot en ander werkmateriaal. Bij slechte weersomstandigheden dient de cabine ook als schuilplaats voor de strandredders.
Dit jaar werd één van de vijf redderscabines vervangen door een metalen zeecontainer. Het gaat om deze op de hoofdpost ter hoogte van de Veurnestraat.
Moderne en efficiënte uitvalsbasis
De redderscontainer beschikt over een dubbele naar buiten open draaiende stalen deur zodat de volledige breedte van de container kan benut worden. Deze deurpanelen kunnen na de diensturen afgesloten worden met een systeem tegen inbraak en rondvliegend zand. Aan de binnen- en buitenzijde maakt het Engelstalige opschrift ‘Lifeguard on/off duty’ duidelijk wanneer de redders aan het werk zijn en de zone bewaakt is.
Aan de binnenzijde werd een luik voorzien met afsluitbare deur en een uitkijkraam. Dit is wat strandgangers te zien krijgen tijdens de werkuren wanneer alle strandredders aan de waterlijn toezicht houden. De container beschikt aan de zijkanten over 2 ramen met dubbel glas en met afsluitbare luiken.
De Stad telde voor het aanschaffen en ombouwen van de container 21.621,49 euro neer. De strandreddingsdienst krijgt er een modern en praktisch werkinstrument bij, verklaart bevoegd schepen Bert Gunst (CD&V):
“Stad Nieuwpoort streeft naar een voortdurende professionalisering van de strandreddingsdienst. Een performant redderskorps kan niet zonder degelijk materiaal. Daarom kiezen we voor deze volledig uitgeruste zeecontainer als nieuw onderkomen voor onze strandredders. Deze biedt meer opbergruimte, betere uitkijkmogelijkheden én meer comfort. Geen overbodige luxe op dagen met minder goed weer. Na de zomer wordt de werking met de zeecontainer geëvalueerd en in de toekomst mogelijk uitgebreid naar alle vijf reddersposten.”
De redderscontainer werd aan de buitenzijde in het rood en geel gestoken. Deze opvallende kleurencombinatie is vooral functioneel van aard, verduidelijkt hoofdredder Thomas Ver Eecke:
“De roodgele kleurencode wordt internationaal gehanteerd voor strandreddingsdiensten. Je kunt de twee tinten al terugvinden in onze uniformen. Door ook de redderscabine een roodgeel jasje aan te meten, houden we ons aan de conventioneel bepaalde kleurencombinatie. Zo is het voor strandbezoekers uit eigen land én daarbuiten onmiddellijk duidelijk dat hier de strandredders operationeel zijn. Met een grotere herkenbaarheid garanderen we de veiligheid van alle badgasten.”
Die internationale herkenbaarheid komt ook naar voren in de keuze voor Engelstalige opschriften. Voor de belettering op de cabine werd gekozen voor het font dat men op de redderscabines in Californië gebruikt.
Rescue boards
De redderscontainer is deze zomer niet de enige nieuwigheid op het Nieuwpoortse strand. Via de IKWV kreeg de Stad vijf rescue boards, één voor elke redderspost. Daarna zijn er ook twee boards voor stand up paddling (SUP) geleverd. Dit reddersmateriaal zal worden ingezet voor de werking op het water, naast het gebruik van de reddersboot.
De rescue boards zijn perfect voor het snel doorkruisen van de branding. Ze worden ingeschakeld bij grijpreddingen waarbij de redder een drenkeling op de plank hijst en vlot naar het strand in veiligheid brengt.
De SUP-boards zullen vooral preventief gebruikt worden om te patrouilleren. Redders kunnen op die manier dichter bij de baders komen dan met de boot.
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
Vakantiewoning Villa Timo
Atelier Vanquaethem Veurne
Plopsaland De Panne
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Vakantiewoning ’t Grenshof
Uw zaak op onze website?
ESV Technics
Table2Chair
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
D’Coupe Kapster
Custom Van
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Morliterm bv
Bathroom Heaven
Fotoclub CoxyPics Koksijde
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
BV Vandaele Bjorn
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Indoorsteel
ECONICK: Zonnepanelen
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Kiwanis Nieuwpoort
Trimsalon Sascha
Proletter Veurne
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Bakkerij Kapelhof
Hoeveboerderij Bien Acquis
’t Spendiege Buurtwinkel
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Studio Musette
Restaurant De Schreve
Bakkerij Du Littoral Koksijde
DS-Tent Feestverhuur
Premium Quality Cars
Boeten Vastgoed
MW Creations : Pools and more
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
De Zonnegloed Sanctuary
Jochen’s Velodroom
Restaurant Caricole
Architect Hugo Dezutter
HP Schilderwerken BV
Dakwerken Dimitri Plaisier
Alpaca Adventure
Furnawash carwash Veurne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Restaurant De Kelle
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
SOLAR-WEST
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Camping Scheibeekhoeve
TileWorkx
Passage Foodbar Veurne
PubliX – net iets eXtra
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Tulpin Banden Veurne
Mikado Entertainment Veurne
Neptunus
C-Fish culinaire Viswinkel
Mama-Thai Koksijde
Agence Mulier De Panne
Apple & PC Clinic Koksijde
Fotografie Christophe
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Carpentier Kenneth
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Corre’s Food Diksmuide
Verdonck Veurne
Plopsaqua De Panne
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Restaurant Mozaiek Veurne
Garage Westcars Veurne