Veel werklust en bedrijvigheid zaterdag in de Sixtusbossen in Poperinge. Het laatste perceel van de bijna 5 hectare extra bos werd aangeplant. Daarvoor konden de organisatoren, Stad Poperinge en Natuur en Bos van de Vlaamse overheid rekenen op verenigingen van Poperinge.
“Omdat door overvloedige regen begin december de publieke plantactie niet kon doorgaan, werden er door Natuur en Bos deze winter in de Sixtusbossen heel wat bomen en struiken geplant: zomer- en wintereik, zoete kers, fladderiep en winterlinde. Daarnaast zullen eenstijlige meidoorn, hazelaar, lijsterbes, Europese vogelkers, sporkehout en Gelderse roos aan de bosrand zorgen voor voedsel en nestgelegenheid voor allerlei diersoorten. Er werd zo veel mogelijk gebruik gemaakt van zogenaamd autochtoon plantsoen, dat zijn bomen en struiken die afstammen van inheemse bomen , waardoor ze perfect zijn aangepast aan de groeiomstandigheden in onze streken.”, aldus Erwin Verfaillie, nieuwe boswachter bij Natuur en Bos.
Hulp van verenigingen
Dit weekend wordt het laatste perceel aan de Canadaweg beplant. Met de hulp van de verenigingen worden zo’n 2500 bomen en struiken geplant. In totaal krijgen de Sixtusbossen in Poperinge er maar liefst 12.000 nieuwe bomen en struiken bij.
Schepen Ben Desmyter vult aan: “In Poperinge zetten we de laatste jaren sterk in op de kwalitatieve vergroening van onze stads- en dorpscentra. Aanvullend verhogen deze 5ha extra bomen – zeker aansluitend bij één van onze boscomplexen – niet alleen de lokale biodiversiteit, maar maken ze onze gemeente ook klimaatbestendiger. Het realiseren van meer openbaar groen wordt dan ook één van de belangrijke lokale acties in ons nieuw lokaal klimaatplan dat wellicht eind april aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Mooi dat vandaag ook Poperingse verenigingen zoals Scouts, De Westerbie, FLAC, Vondels, WVA en Natuurpunt mee helpen aan deze aanplant.”
“Het doet me plezier om te zien dat ook in Poperinge wordt samengewerkt aan een groener Vlaanderen,” zegt Vlaams minister van Natuur Zuhal Demir, die samen met de lokale besturen, natuurverenigingen, bosgroepen en private eigenaars 4000 hectare extra bos wil realiseren tegen 2024. “De ambitie is hoog, maar als iedereen ‘een bosje’ bijdraagt, kunnen we samen de groenste inhaalbeweging ooit maken in Vlaanderen. Als ook bedrijven, verenigingen en particulieren mee hun schouders zetten onder dit project, plukken onze kinderen en kleinkinderen daar later de vruchten van.”
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
Verdonck Veurne
Premium Quality Cars
Proletter Veurne
C-Fish culinaire Viswinkel
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
HP Schilderwerken BV
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Vakantiewoning ’t Grenshof
Restaurant De Schreve
Carpentier Kenneth
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Fotografie Christophe
TileWorkx
Custom Van
Alpaca Adventure
Morliterm bv
Tulpin Banden Veurne
ECONICK: Zonnepanelen
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Uw zaak op onze website?
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Plopsaland De Panne
Furnawash carwash Veurne
Indoorsteel
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Corre’s Food Diksmuide
PubliX – net iets eXtra
Jochen’s Velodroom
Belle & Bronzée: zonnestudio
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Trimsalon Sascha
Bathroom Heaven
Bakkerij Du Littoral Koksijde
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
’t Spendiege Buurtwinkel
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Boeten Vastgoed
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Agence Mulier De Panne
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Kiwanis Nieuwpoort
Restaurant De Kelle
Mama-Thai Koksijde
Plopsaqua De Panne
Traiteur Caroline Nieuwpoort
ESV Technics
Bakkerij Kapelhof
Zeestern Acro Tumbling
Deroo & Coget BV
Vakantiewoning Villa Timo
Patatshop.be webshop aardappelen
Restaurant Caricole
BV Vandaele Bjorn
Garage Westcars Veurne
Neptunus
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Table2Chair
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
MW Creations : Pools and more
Hoeveboerderij Bien Acquis
Dakwerken Dimitri Plaisier
De Zonnegloed Sanctuary
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Architect Hugo Dezutter
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
D’Coupe Kapster
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Camping Scheibeekhoeve
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Atelier Vanquaethem Veurne
Passage Foodbar Veurne
Pepas: grafisch vormgever
Bloemen Florina Leke
DS-Tent Feestverhuur