De gouverneur stelt verbod in over de hele kust op bezit en gebruik van sterke drank op het strand

gouverneur westlvaanderen

De gouverneur stelt verbod in over de hele kust op bezit en gebruik van sterke drank op het strand (dit is niet van toepassing op strandbars met vergunningen) en op drugs.

Dit verbod gaat in deze avond om 18:00 tem 30 september 2020.

Andere aandachtspunten die hij mee gaf op zijn persconferentie van deze middag:

-iedereen welkom aan de kust ook dit topweekend, maar bereid u voor. Bekijk de druktebarometer vooraf en vertrek niet naar een kustgemeente die al druk (geel) ingekleurd is.

Toon respect voor politie, redders, stewards…
Neem uw zwerfafval mee.
-De politiediensten zullen profielgerichte controles doen op samenscholingen en extreme bij de politiediensten vaak reeds gekende amokmakers.
-De NMBS vermindert het aantal treinen naar Blankenberge, Oostende en Knokke-Heist en beperkt de capaciteit per trein tot maximum 80 procent. Volgende week komt er olv de gouverneur een evaluatie en een beslissing over de verderzetting van deze maatregel.

-de gouverneur volgt de coronacijfers voor zijn provincie op de voet. Op dit moment zijn er in West-Vlaanderen geen rode haarden, maar wel 3 zogenoemde alert2-gemeenten, nl. Ardooie, Oostende en Torhout.

-de situatie in Westvlees blijft hij monitoren, volgende week zijn de resultaten gekend van de 2de testing.

Foto: Bron Noodplanning West-Vlaanderen

Extra nieuws:

Nieuwpoort Nieuws

Nieuwpoort Trail Noordvaart 2025

Nieuwpoort Trail Noordvaart 2025: Op zoek naar een unieke loop- of wandelervaring? De vierde editie van de Nieuwpoort Trail Noordvaart biedt je de kans om

Koksijde Nieuws

De Grote Koksijdse Inspraakronde

De Grote Koksijdse Inspraakronde: Koksijde bruist van ideeën en die willen we horen. Het gemeentebestuur zet de schijnwerpers op inspraak met ‘Ik vraag het aan’.

Nieuws Poperinge

Triatlon Poperinge 2025

Triatlon Poperinge 2025: Op zondag 16 maart organiseert Poperinge opnieuw de Decapmaker & Partners sprinttriatlon. Vanaf 12 jaar kan je al deelnemen in duo of