Koksijde schittert tijdens het eindejaar

De kerstverlichting in Koksijde heeft een ijzersterke reputatie. Veel mensen komen speciaal naar Koksijde om zich onder te dompelen in de sfeer met lichtjes. Ook deze winter wordt een voltreffer. De dienst Technieken o.l.v. Neal Baelen maakt alles zelf en is al sinds mei bezig met de blikvangers. Ook de Groendienst en dienst Technisch onderhoud werkt hard mee om alles tijdig in het straatbeeld te plaatsen. Een extra reden om tijdens de donkere dagen toch die levensbelangrijke buitenlucht op te snuiven. Je weg wordt verlicht door onze schitteringen.

Lokaal Bestuur Koksijde zorgt letterlijk voor licht aan het einde van de tunnel. Zeker in deze tijden kunnen we ons hier allemaal aan optrekken. In grote lijnen zorgt de gemeente voor sfeerverlichting in de omgeving van dorpskernen, handelszones en kerken. Nieuw deze winter zijn een aantal ankerpunten op onze zeedijken zoals in Koksijde-Bad.

Nieuwe schitteringen

Koksijde-Bad (De Poort, Zeelaan)

Een grote ijsbeer skiet aan de rotonde het nieuwe jaar in. Dit kunstwerk wordt de blikvanger van de kerstschitteringen in Koksijde. Let vooral op zijn hoofd. Hij wordt de nieuwe mascotte van Koksijde en krijgt de naam URSUS! Dit is een knap staaltje samenwerking tussen de smeden, decorateurs en electriciens van de Werf in Oostduinkerke.

Oostduinkerke-Dorp
De grote kerstbomen krijgen een nieuw jasje om de winter schitterend te doorstaan. Ook het Konzplein verwelkomt enkele kerstbomen.

Oostduinkerke-Bad

Ook dit jaar voorziet Koksijde een Bos van Commerce op het strand. De bomen worden verder uit elkaar gezet zodat er meer plaats is. Zo wandel je in coronaveilige omstandigheden door het strandbos.

In de Albert I-Laan moesten onze technici extra creatief zijn. De verlichtingspalen zijn aan vernieuwing toe waardoor die de kerstlichten niet van stroom kunnen voorzien. Daarom wordt elke verlichtingspaal geflankeerd door een kerstboom en strooit de kerstman her en der met verlichte cadeaus.

Zeedijk

Op het Zouavenplein en het Prof. Blanchardplein staan fonkelende kerstbomen. Zo baadt het strand ook in kerstverlichting.

Opfrissing

Alle kerstlichtjes kregen tijdens de zomer een opknapbeurt. Alle snoeren werden gecontroleerd en ook alle lichtjes werden getest. Een titanenwerk.

Nog tot 3 januari

De kerstverlichting brandt nog tot zondag 3 januari. Telkens van 7 tot 9 uur en 15 tot 23 uur.

Op kerst- en oudejaarsavond branden de lichtjes tot ’s anderendaags 9 uur.

Volgende zaken blijven nog de volledige maand januari fonkelen:

  • Golvende lichtgordijnen aan:
    • CC Casino
    • Feestzaal het Oud Schooltje
  • Armaturen aan de verlichtingspalen langsheen:
    • Koninklijke baan St. Idesbald
    • Strandlaan
  • Koninklijke baan Koksijde
    • Zeelaan
    • Hegerplein
  • Leopold II laan: bad
  • Individuele sfeerpunten:
    • Uitgelichte contouren aan het Erfgoedhuis
    • Sprankelende lichtjesfontein op het Fabiolaplein
    • Sfeervolle lantaarns bij de Florizoonebrug

Eindejaar mét aandacht voor lichtjes én lokale koopwaar

De VVV Koksijde-Oostduinkerke / dienst Toerisme pakt deze winter uit met enkele mooie eindejaarsacties.
Met ‘Koksijde fonkelt’ en de ‘cadeaubonactie’ wordt het een sprankelend jaareinde.

Doe en zorg voor nog meer licht in deze donkere tijden als teken van hoop en verbondenheid, voor de zorg én voor elkaar.


www.visitkoksijde.be/nl/koksijde-fonkelt

https://www.visitkoksijde.be/nl/kooplokaaleindejaar

Extra nieuws:

Nieuws Veurne

Zomerkriebels 2025 Veurne

Zomerkriebels 2025 Veurne: dé zomerse start voor kinderen en tieners in Veurne! Op woensdag 25 juni 2025 is het weer zover: Zomerkriebels palmt opnieuw de

Nieuws Poperinge

Kiekeboes Humortocht

Kiekeboes Humortocht in Poperinge: plezier voor jong en oud! Stripfans, wandelaars en gezinnen met kinderen opgelet! Vanaf zaterdag 24 mei 2025 wordt Poperinge het toneel

De Panne Nieuws

Waves Festival Adinkerke 2025

Waves Festival Adinkerke 2025: Muziek, sfeer en familieplezier! Ben je klaar voor hét zomerevenement van de Westkust? Kom dan op zaterdag 12 en zondag 13