Feest van Reuzen en Picon 2024: Op 21 & 22 september vindt de tweede editie van het Feest van Picon en Reuzen plaats in Poperinge. Het wordt meteen een tweedaags festival, met een reuzenoptocht op zondag.
Tijdens het tweedaags festival proef je zowel op zaterdagnamiddag als op zondag naar hartenlust picon op de Grote Markt van Poperinge. Op zondagnamiddag brengen de reuzen opnieuw een bezoekje aan de hoppestad.
Piconfeest
De Grote Markt van Poperinge wordt thé place to be voor alle piconliefhebbers! Vrolijk ingerichte kraampjes, vlaggetjes, muziek en animatie vormen het decor van dit zomers weekend.
De standhouders zijn piconbrouwers uit de Vlaamse en/of Franse Westhoek die hun picon willen laten proeven door het brede publiek. Heb je liever zoet, of zuur, of liever op basis van bière in plaats van wijn, zonder alcohol? Dat kan!
Je kunt proeven van 25 picons. Het plannnetje maakt duidelijk welke picon waar te vinden is. Tegelijk kan je ook stemmen op jouw favoriete picon. De picon met de meeste stemmen, krijgt de titel van ‘publiekslieveling’.
Vooraf vond een professionele tasting plaats, op zondag wordt tevens de juryprijs bekendgemaakt.
Downloads
Picon plan1,4 Mb pdf Downloaden
Oproep Piconbrouwers
Net zoals vorige editie, zijn we opnieuw op zoek naar de unieke smaken van dit streekproduct. Iedereen kent wel iemand die de ‘beste picon’ brouwt. Of vaak zijn het familierecepten die van generatie op generatie overgaan. Naar deze unieke picons zijn we op zoek!
We nodigen geïnteresseerden uit om hun eigen picon te laten proeven door het brede publiek. De organisatie voorziet een leuke ingerichte Grote Markt, met een stand voor elke piconbrouwer. Daar kan hij zijn picon laten degusteren. De recepten blijven uiteraard geheim. Wie wil, kan meedingen naar de prijs van juryfavoriet en publiekslieveling.
Lees hier de voorwaarden om een stand uit te baten.
Reuzenoptocht
Maak kennis met de reuzen Cyrus en Judok, Valentine en Rose, Juan Del Mar en Stef’Zeel, Netje, Fyte Kwick en nog vele andere. Poperingse en Franse muziekgroepen begeleiden de optocht van de Gasthuisstraat, langs de Grote Markt, richting de Paardenmarkt en via de Goudenhoofdstraat en de Ieperstraat terug naar de Grote Markt.
Op de Paardenmarkt is het tijd voor een echte reuzenontmoeting. De reuzen en muziekgroepen houden halt en tonen samen hun kunnen. Een niet te missen spektakel.
Meer info
Zondag 22 september 2024
- 15u00: start optocht aan Bertenplein
- 16u00: reuzenontmoeting op Paardenmarkt
- 17u00: einde aan Hondstraat


Extra nieuws:
De Panne Nieuws
Lentemarkt De Panne 2025
Lentemarkt De Panne 2026 Kom [...]
De Panne Nieuws
Kwispelfestival De Panne 2026
Kwispelfestival De Panne 2026 Waar [...]
Nieuws Vleteren
Komiek in de Kerke – Gunter Lamoot
Komiek in de Kerke – [...]
SOLAR-WEST
Atelier Vanquaethem Veurne
Passage Foodbar Veurne
Restaurant De Schreve