Statiegeld? Yes We Can! Met deze enthousiaste slogan starten 140 gemeenten, bedrijven en organisaties vandaag de nieuwe campagne van de Statiegeldalliantie voor een snelle invoering van statiegeld.
De positieve campagne start tegelijk in België en in Nederland.
Het aantal deelnemers loopt razendsnel op. 55 Nederlandse gemeenten en 10 Belgische gemeenten doen al mee: De Panne, Bredene, Meerhout, Alken, Wevelgem, Maasmechelen, Lanaken, Essen, Laakdal en Kasterlee.
De volgende bedrijven en organisaties doen ook mee: Ecopower, Algemeen Boerensyndicaat, Bond Beter Leefmilieu, Gents Milieufront, Proper Strandlopers, Conscious Crew, waterschap Oostkustpolder en Nature & Progrès.
Het Gentse communicatiebureau Bigtrees ontwierp een wervend campagnebeeld dat de positieve vibe rond statiegeld goed uitstraalt. De hand die het blikje vasthoudt, geeft een “thumbs up” voor statiegeld. De achtergrond van elk beeld is uniek voor elke gemeente, organisatie of bedrijf. Zo komt de kracht van de Statiegeldalliantie, namelijk dat zoveel diverse partijen zich achter één oproep scharen, in deze beeldcampagne duidelijk naar voren.
Met hun beeld spreken de deelnemers zich duidelijk en kleurrijk uit voor statiegeld, zowel in het straatbeeld, als online met #StatiegeldYesWeCan.
Vandaag treden de eerste deelnemers met hun beeld naar buiten. Gedurende de campagne zal dit aantal steeds verder groeien. De campagne gaat later ook op pad om verschillende deelnemers een bezoekje te brengen. Organisaties, bedrijven, gemeenten en politici zullen dan een podium krijgen om hun steun voor statiegeld te betuigen en op creatieve manieren ook “Yes We Can!” te zeggen in een video interview.
8 op de 10 Belgen willen dat er statiegeld komt. In 8 Europese landen bestaat statiegeld op blik en plastic flessen al jarenlang. 10 Europese landen beslisten de voorbije vier jaar om statiegeld in te voeren of uit te breiden. Nederland besliste in april dit jaar dat er op alle plastic flessen statiegeld zit vanaf 1 juli 2021.
“Natuurlijk kunnen we ook in België statiegeld invoeren. Bij de politici is er veel goede wil om dit ook te doen. Zeker nu zowel de Waalse, de Brusselse, als de federale regering de invoering van statiegeld in hun respectievelijke regeerakkoorden voorzien. Samen met al die gemeenten, organisaties en bedrijven willen we nu de politici aanmoedigen om door te zetten, en statiegeld snel in wetten en decreten te schrijven”, zegt de Statiegeldalliantie.
Elke gemeente, bedrijf of organisatie kan zich geheel gratis aansluiten bij de kleurrijke Yes We Can-campagne. “We roepen alle gemeenten, bedrijven en organisaties op om mee te doen en deze feelgood campagne mee te doen groeien.
Zo geven we de politici het laatste motiverende zetje zodat statiegeld er echt komt.
En zorgen we samen voor een mooiere leefomgeving. Statiegeld? Yes We Can!”,
besluit de Statiegeldalliantie.
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Zomerkalender Diksmuide 2025
Zomerkalender Diksmuide 2025: Overzicht van data en evenementen juni tot september Via ‘Zomeren op de Markt’ geniet je op vaste dagen van heel wat leuke
De Panne Nieuws
Orka Mundo in Duinpanne
Orka Mundo in Duinpanne – vier de inhuldiging van orka Reveil op 29 juni 2025 Ben jij gebeten door de zee en gefascineerd door walvissen
Nieuws Poperinge
KAUWBOY – Mathieu Engels solo
KAUWBOY – Mathieu Engels solo in het theater met hart, humor en muziek Na jaren als helft van het muzikale duo Mathieu & Guillaume en
Plopsaland De Panne
Jochen’s Velodroom
Premium Quality Cars
Boeten Vastgoed
Apple & PC Clinic Koksijde
Restaurant De Kelle
ECONICK: Zonnepanelen
HP Schilderwerken BV
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Passage Foodbar Veurne
Kiwanis Nieuwpoort
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Agence Mulier De Panne
Neptunus
Proletter Veurne
Indoorsteel
Restaurant Mozaiek Veurne
Carpentier Kenneth
Tulpin Banden Veurne
Dakwerken Dimitri Plaisier
Vakantiewoning Villa Timo
C-Fish culinaire Viswinkel
DS-Tent Feestverhuur
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Furnawash carwash Veurne
De Zonnegloed Sanctuary
Bakkerij Kapelhof
Studio Musette
Zeestern Acro Tumbling
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Garage Westcars Veurne
Myrthes Huisje: vakantiewoning
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Vakantiewoning ’t Grenshof
Alpaca Adventure
TileWorkx
Fotografie Christophe
ESV Technics
Belle & Bronzée: zonnestudio
Deroo & Coget BV
Atelier Vanquaethem Veurne
Architect Hugo Dezutter
Table2Chair
BV Vandaele Bjorn
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Corre’s Food Diksmuide
Bloemen Florina Leke
Trimsalon Sascha
Verdonck Veurne
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
MW Creations : Pools and more
Restaurant Caricole
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Patatshop.be webshop aardappelen
Restaurant De Schreve
Plopsaqua De Panne
Mikado Entertainment Veurne
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Bathroom Heaven
Mama-Thai Koksijde
Hoeveboerderij Bien Acquis
PubliX – net iets eXtra
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Camping Scheibeekhoeve
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Morliterm bv