Inwoners Kleine en Grote Dijk en Begijnhofstraat Diksmuide brengen warme boodschap

De voorgevels van de Kleine en Grote Dijk en de Begijnhofstraat werden afgelopen weekend versierd met maretakken. De inwoners kondigen zo de kerstsfeer aan en maken de Winterlichtwandeling nog specialer voor wandelaars. Dit is een initiatief van de inwoners van de straten zelf. Ze hangen bovendien een affiche aan de ramen die oproept om lokaal en fairtrade te blijven kopen.

De actie van de inwoners viel sommigen afgelopen zondag al op. Als alternatief voor het succesvolle FairtradeFeest van mei 2019 (een dijk van een avondmarkt) namen ze met de werkgroep enkele initiatieven naar aanleiding van de winterlichtwandeling in Diksmuide. Alle huizen in de Kleine Dijk, Grote Dijk en Begijnhofstraat werden versierd met maretakken, enkele kerstbomen werden aangekleed en er verschenen affiches om lokale en fairtrade handel te blijven promoten. De werkgroep riep ook op om lichtjes te hangen als teken van hoop. Ze zijn nog steeds dezelfde enthousiaste ambassadeurs van lokaal, kleinschalig en eerlijke handel èn inwoners van een echte Fairtradestraat.

Overzicht Fairtrade- en lokale handelaars

Er komen op enkele plaatsen langsheen het parcours van de winterlichtwandeling borden met QR-codes. Scan de code en je komt terecht op een webpagina die je helpt bij het vinden van Fairtrade- en lokale handelaars. https://www.diksmuide.be/product/3794/dijk-van-een-avondmarkt. Ook en voorál in deze moeilijke periode moeten we echt nadenken over hoe we onze centen spenderen. Dus: allemaal helemaal lokaal, want dát wordt het nieuwe normaal!

Leden van de straat: Katleen Verhoest, Isabel Claerbout, Adam Verstraete, Tijl Devriendt, Lander Vanslembrouck
Fairtradetrekkersgroep: Patricia Taveirne, Rik Maekelberg, Dirk Laplasse

Extra nieuws:

Nieuws Veurne

40jaar Bakkerijmuseum

40jaar Bakkerijmuseum: Het Bakkerijmuseum viert 40 jaar met rondreizende houtoven en bakplezier in heel Veurne Het Bakkerijmuseum in Veurne blaast 40 kaarsjes uit! En dat

Nieuws Poperinge

Crip Stories Kasteelpark De Lovie

Crip Stories Kasteelpark De Lovie: Inclusieve kunst neemt deze zomer het Kasteelpark De Lovie over Van 5 juli tot 21 september 2025 wordt het prachtige

Diksmuide Nieuws

Buitenspeeldag in Zonnestraal

Buitenspeeldag in Zonnestraal: Op woensdag 23 april is het weer zover: Buitenspeeldag 2025! Een dag waarop schermen even uit mogen en kinderen zich volop kunnen