Op zondag 19 juni nodigde de buurtwerking in de Bellewijk alle bewoners uit voor een gezellig feest met gratis frietjes. De werking bestaat 20 jaar.
Nog voor de buurtwerking in de Bellewijk opstartte, waren er al heel wat partners actief in de wijk. Zo had de jeugdpreventiemedewerker van de stad een samenwerking met Arktos. Ze installeerden een oude autobus op het plein in de wijk en boden activiteiten aan voor jongeren. Het project was een succes, er kwam al snel vraag naar meer.
Het OCMW diende in 2002 een projectsubsidieaanvraag in bij de Koning Boudewijnstichting om de Bellewijk te ondersteunen. Een ploeg werkmannen pakte met toenmalig coördinator Rik Desmet het openbaar groen aan, bouwde een kippenhok en hielp bewoners bij kleine klusjes in huis. Al gauw bleek dat het project ook op lange termijn nodig zou blijven. De groenploeg kreeg een erkenning als Lokale Diensten Economie-groep.
Aanbod op maat
Intussen breidde de werking zelf sterk uit met onder andere soepmomenten, advies, activiteiten voor jong en oud, … Buurtwerkers Annebel Vandenbroucke en Ellen Debeer bouwden een gevarieerd aanbod uit: “Buurtwerk kan je aanpassen aan het gebied waar je het organiseert. Voor de Bellewijk hebben we drie pijlers voor ogen. De eerste is individueel contact. Mensen kunnen in het buurthuis terecht voor advies. We gaan samen op zoek naar een antwoord, maar bieden vooral een luisterend oor. Op die manier willen we de grondrechten van elke inwoner vergroten. De tweede pijler is het groepsgebeuren. Tijdens activiteiten brengen we mensen samen en bieden hen ontspanning, ontmoeting, maar ook leerkansen. We verwijzen ook door naar andere vrijetijdsdiensten of hulpverleners. Tenslotte houden we de vinger aan de pols bij diensten die verantwoordelijk zijn voor de wijk, denk maar aan De Mandel, de technische dienst, de politie, dienst mobiliteit, enzovoort.”
Jeroen Leplae, werkbegeleider van de LDE-ploeg vult aan: “In 20 jaar is de LDE-werking sterk veranderd. Vroeger maakte de ploeg deel uit van het OCMW. Toen in 2017 het decreet wijzigde, moest het stadsbestuur uitbreiden en professionaliseren, ofwel volledig stoppen. Gelukkig kozen ze voor de eerste optie en kunnen we dit mooie project nog steeds uitvoeren. Momenteel kunnen er maximum zes werkmannen aan de slag bij onze ploeg. Ze krijgen vijf jaar de tijd om te groeien, zodat ze daarna naar de arbeidsmarkt kunnen doorstromen.”
Verenigingen en organisaties die de buurtwerking willen leren kennen, krijgen gratis een rondleiding in en rond het buurthuis. Neem contact op met Ellen en Annebel via buurtdiensten.bellewijk@poperinge.be.
Extra nieuws:
Diksmuide Nieuws
Speelcontainer op tournee door Diksmuide
Speelcontainer op tournee door Diksmuide: gratis spelplezier voor kinderen in elke deelgemeente De jeugddienst van Diksmuide brengt het spelplezier letterlijk tot bij de kinderen. Vanaf
Nieuws Veurne
Opendeur bij StAPwest Veurne
Opendeur bij StAPwest Veurne: Ontdek StAPwest tijdens de Opendeurdag op 9 mei in Veurne: muziek, dans en theater voor iedereen Ben jij op zoek naar
Diksmuide Nieuws
Belgian Front Memorial Trail 2025
Belgian Front Memorial Trail 2025: loop door het levende landschap van de Westhoek Na het overweldigende succes van de eerste editie in 2023, keert op
Camping Scheibeekhoeve
Belle & Bronzée: zonnestudio
Fotografie Christophe
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Dakwerken Dimitri Plaisier
Verdonck Veurne
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Passage Foodbar Veurne
D’Coupe Kapster
ESV Technics: Elektro, sanitair, verwarming, ventilatie
ECONICK: Zonnepanelen
HP Schilderwerken BV
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Atelier Vanquaethem Veurne
Kiwanis Nieuwpoort
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Premium Quality Cars
Agence Mulier De Panne
Patatshop.be webshop aardappelen
Morliterm bv
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Restaurant De Schreve
Plopsaqua De Panne
SOLAR-WEST
Custom Van
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Garage Westcars Veurne
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
C-Fish culinaire Viswinkel
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
Carpentier Kenneth
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Restaurant Caricole
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Mama-Thai Koksijde
Table2Chair
PubliX – net iets eXtra
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Hoeveboerderij Bien Acquis
Architect Hugo Dezutter
Apple & PC Clinic Koksijde
Vakantiewoning Villa Timo
Indoorsteel
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Pepas: grafisch vormgever
Jochen’s Velodroom
Mikado Entertainment Veurne
Vakantiewoning ’t Grenshof
Bakkerij Kapelhof
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Restaurant De Kelle
Proletter Veurne
Bloemen Florina Leke
TileWorkx
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Trimsalon Sascha
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Deroo & Coget BV
Corre’s Food Diksmuide
Tulpin Banden Veurne
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Furnawash carwash Veurne
DS-Tent Feestverhuur
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Alpaca Adventure
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Restaurant Mozaiek Veurne
Plopsaland De Panne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
’t Spendiege Buurtwinkel
BV Vandaele Bjorn
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Boeten Vastgoed
Bathroom Heaven
De Zonnegloed Sanctuary