Cultuurhuis De Scharbiellie heeft na lange tijd haar deuren opnieuw geopend met de tentoonstelling ‘’t Joeln laanst de stroaten van De Panne’ van kunstenaar Jan Neggers. Naar aanleiding hiervan werd ook een familiezoektocht uitgewerkt.
De Panne, meer dan a strange, veele meer …
Jan Neggers heeft als tweedeverblijver een appartement in De Panne, waar hij samen met zijn vrouw vaak vertoefd. Voor de tentoonstelling ’t Joeln laanst de stroaten van De Panne’ is hij ver uit zijn comfortzone getreden om De Panne in een serie van 30 kunstwerken weer te geven, ’tsjoelend’ met een geïnteresseerde, scherpe blik.
“Ik heb de sfeer trachten te grijpen en daarom gekozen voor vrolijke, contrasterende, warme kleuren die het vakantiegevoel versterken. Ook de mentaliteit: een beetje speels, wat stroef, vriendelijk, mekaar steunend, aan één zeel trekkend en soms wat hautain, trachtte ik hier te schetsen. Het punctuele, uiterst gedisciplineerd, getrouw aan alle regeltjes, al dan niet beschreven in de regels van de kunst heb ik in deze niet gevolgd. Daarom heb ik tekst en beeld samengevoegd met de bedoeling de kijker te triggeren, in een richting te sturen waar hij of zij de fantasie toch nog kan toelaten. Ik hou van deze gemeente en ben blij dat ik dat op deze manier heb kunnen weergeven.” (Bapp – Jan Neggers)
“De tentoonstelling toont kleurrijke blijheid, gebracht door een kunstenaar die ons De Panne graag ziet! Ons erfgoed, onze monumenten en onze couleur locale. Een originele kijktip! Jan Neggers zorgde met zijn Corona-quiz bovendien elke dag opnieuw voor een vrolijk moment! De 59 winnaars zijn beloond met een karikatuur, wat heel origineel is. De karikaturen zijn eveneens tot 13 september te bezichtigen in De Scharbellie!” (Cindy Verbrugge, schepen van Cultuur)
Zoektocht
Met het alternatieve zomerprogramma (zie www.safesummer.be) heeft de dienst Cultuur zoveel mogelijk geprobeerd om kunst en cultuur in de straten van De Panne en Adinkerke te brengen. Naar aanleiding van de expo van Jan Neggers werd daarom een familiezoektocht uitgewerkt.
“Trek erop uit en los de vragen van de familiezoektocht op! Genieten!” (Cindy Verbrugge, schepen van Cultuur)
Door aan de zoektocht deel te nemen, kun je letterlijk ‘’t joeln laanst de stroaten van De Panne’ en ontdek je op een speelse manier de werken van Jan Neggers in het straatbeeld. Wie de zoektocht tot een goed einde brengt, maakt kans op één van de mooie prijzen. De hoofdprijs heeft een waarde van € 100. Deelnemingsformulieren kunnen opgehaald en terug afgegeven worden bij de dienst Toerisme in het gemeentehuis (Zeelaan 21) of op de site Cordial (Hoek Zeelaan – Duinkerkelaan). De zoektocht loopt tot en met zondag 13 september 2020.
Expo ‘’T JOELN LAANST DE STROATEN VAN DE PANNE’ (Jan Neggers)
Cultuurhuis De Scharbiellie
01/07-13/09/2020
14.00u tot 17.45u, gesloten op maan- en feestdagen
Toegang gratis
Door de coronamaatregelen worden in het cultuurhuis maar een beperkt aantal bezoekers toegelaten en moet vooraf worden gereserveerd per tijdslot van 45 minuten. Alle praktische info en de veiligheidsmaatregelen: zie www.depanne.be/musea.
Extra nieuws:
Nieuwpoort Nieuws
Nieuwpoort Trail Noordvaart 2025
Nieuwpoort Trail Noordvaart 2025: Op zoek naar een unieke loop- of wandelervaring? De vierde editie van de Nieuwpoort Trail Noordvaart biedt je de kans om
Koksijde Nieuws
De Grote Koksijdse Inspraakronde
De Grote Koksijdse Inspraakronde: Koksijde bruist van ideeën en die willen we horen. Het gemeentebestuur zet de schijnwerpers op inspraak met ‘Ik vraag het aan’.
Nieuws Poperinge
Triatlon Poperinge 2025
Triatlon Poperinge 2025: Op zondag 16 maart organiseert Poperinge opnieuw de Decapmaker & Partners sprinttriatlon. Vanaf 12 jaar kan je al deelnemen in duo of
C-Fish culinaire Viswinkel
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Architect Hugo Dezutter
Plopsaland De Panne
Restaurant De Kelle
Camping Scheibeekhoeve
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Morliterm bv
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem
Belle & Bronzée: zonnestudio
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Hoeveboerderij Bien Acquis
Vakantiewoning Villa Timo
Trimsalon Sascha
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
Proletter Veurne
DS-Tent Feestverhuur
Bathroom Heaven
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Indoorsteel
Kiwanis Nieuwpoort
Bakkerij Kapelhof
Deroo & Coget BV
Corre’s Food Diksmuide
TileWorkx
ESV Technics: Elektro, sanitair, verwarming, ventilatie
Agence Mulier De Panne
’t Spendiege Buurtwinkel
PubliX – net iets eXtra
Knip-S Coiffure
Dakwerken Dimitri Plaisier
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Vakantiewoning Knollehof te Veurne
Apple & PC Clinic Koksijde
Delsael BV: sanitair, ventilatie, verwarming en zonneboilers
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Atelier Vanquaethem Veurne
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
Passage Foodbar Veurne
Vakantiewoning ’t Grenshof
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
ECONICK: Zonnepanelen
Premium Quality Cars
Plopsaqua De Panne
Verdonck Veurne
MW Creations : Pools and more
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
HP Schilderwerken BV
SOLAR-WEST
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Garage Westcars Veurne
BV Vandaele Bjorn
Restaurant Mozaiek Veurne
Pepas: grafisch vormgever
Table2Chair
Quality Wines Veurne
Bloemen Florina Leke
Furnawash carwash Veurne
Neptunus
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Restaurant Caricole
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Patatshop.be webshop aardappelen
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Boeten Vastgoed
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
Restaurant De Schreve
Custom Van
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Fotografie Christophe
Tulpin Banden Veurne
Uw zaak op onze website?
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Alpaca Adventure
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
Mikado Entertainment Veurne
Fotoclub CoxyPics Koksijde