Nieuwpoort rekent op discipline, geduld en respect om zomer veilig te houden
Het stadsbestuur van Nieuwpoort stoomt zich volop klaar voor een veilige zomer. Om alles en iedereen letterlijk in goede banen te leiden, wordt een circulatieplan uitgewerkt.
De planning van de zomervakantie wordt minutieus voorbereid in Nieuwpoort. Na een grote denkoefening pakt de Stad uit met een uitgebreid circulatieplan voor de badplaats. Dit om alle weggebruikers op een veilige manier te laten circuleren.
Stadsmedewerkers brachten daarom sjablonen en lijnen aan op trottoirs, wandelpaden en op de Zeedijk. Samen met goed zichtbare infoborden zullen deze markeringen voor iedereen zeer duidelijk te begrijpen zijn. Zodat elke inwoner, tweedeverblijver en bezoeker zich de voorschriften vlot eigen maakt.
Ook wordt een beroep gedaan op de individuele verantwoordelijkheidszin, benadrukt burgemeester Geert Vanden Broucke:
“Onze volledige ploeg heeft keihard gewerkt om Nieuwpoort zo goed mogelijk voor te bereiden op de zomer. Zoals steeds zetten wij alles op alles om iedereen in de beste omstandigheden te ontvangen. Daar komt nu een reeks nieuwe maatregelen bij kijken. Deze zijn absoluut noodzakelijk, zodat iedereen hier in alle rust én veiligheid kan genieten. Maar onze inspanningen zullen alleen hun nut bewijzen als we allemaal ons steentje bijdragen en de voorschriften goed opvolgen. Ons plan kan alleen maar lukken dankzijdiscipline, respect, geduld en gezond verstand.”.
De Nieuwpoortse strategie focust sterk op het naleven van ‘social distancing’, onder andere door het opsplitsen van grote mensenstromen. De concrete aanpak wordt hieronder uitgelegd.
Het circulatieplan wordt getest vanaf maandag 11 mei 2020.
Gescheiden fiets- en wandelroutes
Fietsers en wandelaars dienen zoveel mogelijk uit elkaars vaarwater te blijven. Op de Zeedijk en langs de Havengeulpromenade staan fietsers daarom hun plek af aan de wandelaars.
Wie van de promenade gebruikmaakt om naar Nieuwpoort-Bad te wandelen, blijft op het houten gedeelte van de wandelweg. In omgekeerde richting wandelt men op de nu geannuleerde fietsweg met rode klinkersteentjes.
De Zeedijk is voorbehouden voor wandelaars. Die houden in hun wandelrichting steeds rechts aan. Enkel kleine gocarts voor kinderen tot 12 jaar kunnen daar in de wandelrichting meerijden.
Fietsers nemen voortaan de Albert I laan, de Ventweg en de Dienstweg Havengeul. Op verschillende plaatsen langs de fietsroutes zijn er fietsenstallingen voorzien, onder andere in de zijstraten van de Zeedijk.
In het winkelstraatgedeelte van de Albert I laan houden voetgangers, ook wanneer ze op de rijweg wandelen, de aangeduide wandelrichting aan.
De Stad zorgt ook voor een nieuwe randparking ter hoogte van het Kattesas waar ongeveer 60 voertuigen kunnen parkeren.
Wachtstippen en ontsmettingspunten
Met de heropening van winkels en andere handelszaken neemt de Stad ook maatregelen om wachtrijen efficiënt en veilig te organiseren.
Wie aanschuift om een winkel binnen te gaan, doet dit op speciale wachtstippen die langs de gevel op de grond werden geschilderd. Zo kan de regel inzake ‘social distancing’ steeds optimaal worden gerespecteerd.
Voorlopig zijn er al wachtstippen aangebracht bij bakkers en supermarkten. De verdere uitbreiding volgt.
Op verschillende plekken in Nieuwpoort-Bad komen ook ontsmettingsdispensers. Zo zorgt Stad Nieuwpoort ervoor dat iedereen de noodzakelijke handhygiëne kan naleven, zeker vóór en na het binnengaan van handelszaken.
Stewards
Op drukke punten worden stewards ingezet, te herkennen aan hun T-shirt of trui met het logo van Stad Nieuwpoort. Zij geven passanten informatie over het circulatieplan en zien toe op de correcte toepassing ervan.
In een eerste fase zullen de stewards te zien zijn in de winkelstraten (Albert I laan en Lombardsijdestraat), op de Zeedijk, langs de Havengeulpromenade en op de Ventweg Kaai in Nieuwpoort Stad (ter hoogte van de viswinkels).
Later gaan ze ook aan het werk bij de tramhaltes in de Elisalaan en op de wekelijkse vrijdagmarkt op het Marktplein.
Extra nieuws:
Nieuwpoort Nieuws
Valentijnszoektocht Nieuwpoort 2025
Valentijnszoektocht Nieuwpoort 2025: Romantische Valentijnszoektocht in Nieuwpoort – Gratis deelname! Van donderdag 6 februari tot en met vrijdag 14 maart 2025 kun je in Nieuwpoort
Nieuwpoort Nieuws
Dubbeltentoonstelling Carl De Keyzer
Dubbeltentoonstelling Carl De Keyzer: Moments before the Flood & Higher Ground: Carl De Keyzer in Westfront.Nieuwpoort Magnumfotograaf Carl De Keyzer brengt met zijn indrukwekkende fotoreeksen
Diksmuide Nieuws
Diksmuidse bib Poëzieweek
Diksmuidse bib Poëzieweek: De bibliotheek laat de Poëzieweek leven in Diksmuide. Een creatieve samenwerking met ’t Saam, woordenscrabble, grabbel- of weesgedichten … Iedereen kan zich
’t Spendiege Buurtwinkel
Jochen’s Velodroom
Schrijnwerkerij Goderis-Devrome
ECONICK: Zonnepanelen
MW Creations : Pools and more
Bloemen Florina Leke
Uw zaak op onze website?
DS-Tent Feestverhuur
PubliX – net iets eXtra
Verdonck Veurne
Tulpin Banden Veurne
HP Schilderwerken BV
Trimsalon Sascha
Vakantiewoning ’t Zuidwesterke
ESL-Projects by Vantyghem: schrijnwerk
Bakkerij Du Littoral Koksijde
Atelier Vanquaethem Veurne
Indoorsteel
Architect Hugo Dezutter
Vakantiewoning ’t Grenshof
Plopsaqua De Panne
Bakkerij Bachten de Kupe Veurne
Schoonvaere Algemene Tuinwerken
BV Vandaele Bjorn
Hoeveboerderij Bien Acquis
Alpaca Adventure
Passage Foodbar Veurne
Vakantiewoning Allegretto Oostduinkerke
SOLAR-WEST
Pepas: grafisch vormgever
Myrthes Huisje: vakantiewoning
Mikado Entertainment Veurne
Bathroom Heaven
Dakwerken Dimitri Plaisier
Camping Scheibeekhoeve
Kiwanis Nieuwpoort
Cafetaria Hoge-Blekkerbad Koksijde
Vakantiewoning Villa Timo
Neptunus
Belle & Bronzée: zonnestudio
Eetboetiek Stoelezvous Koksijde
Fotografie Christophe
C-Fish culinaire Viswinkel
Premium Quality Cars
Bakkerij Kapelhof
Fotoclub CoxyPics Koksijde
Steph’s kroketjes: artisanaal en lokaal
Restaurant Caricole
Furnawash carwash Veurne
Proletter Veurne
D’Coupe Kapster
Millecam Didier Bouwbedrijf Alveringem
Mama-Thai Koksijde
LG BOUW: Algemene bouw -en renovatiewerken
Buencamino: Wandelshop & Coach Nieuwpoort
Table2Chair
Carpentier Kenneth
Knip-S Coiffure
Restaurant Mozaiek Veurne
Zitadella: kinderkledij & juwelen
Plopsaland De Panne
Deroo & Coget BV
Restaurant De Kelle
Schoonvaere Bouw-en renovatiewerken
Traiteur Caroline Nieuwpoort
Restaurant De Schreve
ESV Technics: Elektro, sanitair, verwarming, ventilatie
Apple & PC Clinic Koksijde
Traiteur Vandermeulen Diksmuide
JTK Koeltechniek Grootkeuken
Garage Westcars Veurne
B&B DE KAAI NIEUWPOORT
Delerue Bouw -en Renovatiewerken
Boeten Vastgoed
Vakantiewoning De Groene Boomgaard
Juwelen Kimberly Nieuwpoort
Morliterm bv
De Zonnegloed Sanctuary
TileWorkx
Isabelle Sissau Keramiek Alveringem